Skylink (dříve Slovak Link) je česko-slovenská satelitní platforma určená pro individuální příjem DTH (direct to home) a obdobou české satelitní služby CS Link. Paket Skylink je k dispozici na transpondérech družice Astra 3B, tj. na pozici 23,5°E, poblíž nejsledovanějšího evropského satelitního systému Astra 19,2°E. logo platformy Skylink

 Skylink dříve provozovaly společnosti TradeTec v Česku a Skylink na Slovensku. Aktuálně platformu Skylink provozuje a vlastní lucemburská mediální skupina M7 Group, která vlastní i dříve konkurenční CS Link.

Služba Skylink se od konkurenčních platforem Digi TV a freeSAT by UPC Direct liší v obchodní politice a způsobu příjmu programů. Zákazník nedostane od provozovatele Skylinku žádný set top box, musí si pořídit vlastní, včetně komponent nezbytných pro příjem satelitních programů (parabola, konvertor, kabely...). Dále je nutný dekodér Irdeto nebo CryptoWorks (buď integrovaný v přijímači nebo externí modul Irdeto nebo CryptoWorks) a přístupová karta Skylink, kterou je možné pořídit v prodejnách se satelitní a anténní technikou po celé České republice a Slovensku.

Základní programy v paketu Skylink jsou vysílány bezplatně a bez časového omezení. Nutné je uhradit nízký tzv. servisni poplatek. Zákazník si může pořídit i balíčky placených programů (Eurosport, Viasat Explorer, Viasat History, Leo TV a další), včetně programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Pokud si objedná placené programy, servisní poplatek již neplatí - je obsažen v ceně služby.

Dekódovací karta Skylink po prvním vložení do dekodéru "otevře" kompletní českou a slovenskou programovou nabídku. Při koupi karty uživatel obdrží formulář - Žádost o aktivaci, který odešle na adresu uvedenou v Žádosti. Musí tak učinit od 15 dnů od prvního vložení karty do modulu, jinak hrozí, že po 20 dnech bude karta zablokována. Zaktivovaná karta umožní příjem všech programů, které daly souhlas k individuálnímu příjmu signálu. Alternativou je registrace karty přes internet. Jde o rychlý a jednoduchý proces registrování karty kdykoliv během dne či noci.

Příjem kódovaných programů je omezen Podmínkami použití dekódovacích karet Skylink.

Joomla templates by a4joomla